V Šumicích smetl vlak auto. Nikdo nebyl zraněn

nehoda-vlak-auto-sumice-030216-033_galerie-980
Šumice – Zablokovaný zůstal stát osobní automobil na chráněném železničním přejezdu v Šumicích ve středu o půl šesté ráno. „Ještě než vozidlo z kolejiště smetl přijíždějící osobní vlak, stačila z něho řidička vystoupit,“ informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil


 Celá událost tak skončila zničením přední části vozidla a poškozením lokomotivy vlakové soupravy. Ta jela ve směru z Bojkovic do Brna.
„Jednačtyřicetiletá řidička Hondy přejížděla železniční přejezd a při tom částečně najela mimo silnici. Žena se snažila vycouvat zpět na silnici, ale to se jí bohužel nepodařilo. Při couvání se kola dostala do prostoru železničního svršku, což zapříčinilo, že auto zůstalo zaklíněné. Pak nastala dramatická chvíle, neboť se zapnulo signalizační zařízení včetně závor z důvodu, že přijížděl vlak. Žena ve zmatku neustále seděla ve vozidle a snažila se s autem vyjet. Nebýt svědka, který ji přinutil z vozu vystoupit, kdoví, jaký by tato nehoda měla konec. Poté, co řidička vystoupila, vlak do jejího auta narazil,“ popsala událost mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.
Při střetu nebyla zraněna řidička, ani nikdo z cestujících osobního vlaku. Při nehodě došlo k poškození železničního svršku, signalizačního zařízení, oplocení železniční trati a vozu. Celková škoda je předběžně odhadnuta na tři sta třicet tisíc korun. U řidičky byla provedena dechová zkouška, která vyšla negativní. Provoz na železniční trati byl na několik hodin omezen.

dnes 08:11
AKTUALIZOVÁNO 11:56

  
Autor: Blanka Malušová

1 komentář u „V Šumicích smetl vlak auto. Nikdo nebyl zraněn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.